Městská knihovna ve Velkých Bílovicích je profesionální veřejná knihovna s bezbariérovým přístupem, organizační složka obce.

Sídlí v budově základní školy a uživatelům je k dispozici od úterý do pátku. Virtuálně nás můžete navštívit kdykoliv na našich webových stránkách knihovnavelkebilovice.webk.cz .

V roce 2007 prošla knihovna celkovou rekonstrukcí a modernizací – byly rozšířeny prostory pro uživatele, zakoupen nový nábytek a vybavení.

K dispozici jsou návštěvníkům tři počítače s přístupem na internet a wi-fi síť pro uživatele s vlastním zařízením plus jeden počítač na vyhledávání v on-line katalogu, nabízíme rovněž kopírování, skenování, tisk a laminaci.

Knihovní fond zahrnuje necelých 20 000 titulů knih a na 50 titulů časopisů. Na naše velké i malé čtenáře čekají žhavé knižní novinky a nabídka je obohacena pravidelným přísunem knih z výměnného fondu. Dokumenty, které u nás nenajdete, vám na požádání zapůjčíme z jiných knihoven v ČR prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby.

Snažíme se vyjít vstříc všem požadavkům našich uživatelů. Vítáni jsou všichni pravidelní i náhodní návštěvníci, kteří se rozhodnou využít našich služeb a strávit svůj volný čas v příjemném prostředí velkobílovické knihovny.

Zřizovatelem je Město Velké Bílovice.

Knihovna a uživatelé v roce 2022

Knihovna a uživatelé v roce 2021

Knihovna a uživatelé v roce 2020

Knihovna a uživatelé v roce 2019