Společenské, deskové a karetní hry ALBI, PIATNIK, DINO, MINDOK

a jiné...

 

Registrovaným čtenářům knihovny nabízíme novou zajímavou službu – půjčování deskových, karetních a společenských her (nejen od firmy ALBI) domů. Hry si mohou zájemci půjčit na dobu 14 dní.

 

OBRÁZEK : plakat.jpg

 

 

Podmínky půjčování her platné od 25.5.2018

 

Jaké hry v knihovně najdete? 

Nové hry MINDOK

 

CARCASSONNE 7+, 2-5 hráčů, 35 min.

ČERNÉ HISTORKY 1 12+, 2 a více hráčů, 15 min.

BÍLÉ HISTORKY 8+, 2 a více hráčů, 2-20 min.

DUCH - feztovní vydání 8+, 2-8 hráčů, 20-30 min.

GOBLÍCI JEDLÍCI 5+, 2 hráči, 5 min.

CHODÍ PEŠEK OKOLO 5+, 2-5 hráčů, 15 min.

ICE COOL 6+, 2-4 hráči, 30 min.

JAK JAKO JAK? 8+, 2-6 hráčů, 20 min.

KOČKA KARLA 4+, 3-6 hráčů, 15 min.

KRYCÍ JMÉNA 10+, 2-8 hráčů, 15 min.

MACHI KORO 8+, 2-4 hráči, 30 min.

PORT ROYAL 8+, 2-5 hráčů, 20-50 min.

STORY CUBES 6+, 1 a více hráčů, ?

PŘINES SI SVOU KNIHU 12+, 3 a více hráčů, 20 min.

RED 7 9+, 2-4 hráči, 5-30 min.

SLOVOPÁD 10+, 2-4 hráči, 20 min.

SMART - DINOSAUŘI 6+, 1 hráč, ?

SMART - NOEMOVA ARCHA 5+, 1 hráč, ?

SMART - VIKINGOVÉ 6+, 1 hráč, ?

TIME'S UP RODINA 8+, 4-12 hráčů, 30 min.

TO JE OTÁZKA 15+, 3-6 hráčů, 30 min.

ZEMĚ 10+, 2-6 hráčů, 45-60 min.

 

 

 

Nové hry ALBI

 

VELBLOUDÍ DOSTIHY NA CESTU

2-6 hráčů, od 8 let, 30+ minut

Velbloudí dostihy na cestu - rodinná hra v cestovní verzi. V bláznivém závodě se velbloudi nosí vzájemně na zádech, zatímco vy sázíte na šampióna. Zatímco se velbloudi ženou přes písečné duny, vsaďte si na svého favorita a popohánějte jej. Kdo se zalekne fenka? A který velbloud osvěžen oázou dojede do cíle jako první?

 

 

NEOBVYKLÍ PODEZŘELÍ

3-16 hráčů, od 14 let, 20+minut

Neobvyklí podezřelí - dokážete odhalit pachatele zločinu podle toho, jestli si čistí zuby nebo jestli poslouchá heavy metal? Párty hra, ve které se společně snažíte na základě indicií vybrat z dvanáctky podezřelých jednoho pachatele. Jeho totožnost však zná pouze jediný hráč a jeho nápovědy nemusí být vždy k užitku.

 

 

OMINOES: KOSTKY BOHŮ

2-4 hráči, od 8 let, 15 minut

Kostky bohů - strategická hra, ve které se hráči snaží vytvářet souvislé plochy postupným pokládáním kostek se svým zvoleným symbolem. Cesta k úspěchu vede jedině přes strategické myšlení, chytré využívání speciálních symbolů na kostkách a nezbytnou špetku štěstí. Jednoduchá pravidla a svižná herní doba.

 

 

OSTROV SKYE

2-5 hráčů, od 8 let, 60 minut

Ostrov Skye - staňte se králem skotského ostrova! Zajistěte si pořádný příjem, shromážděte stáda i loďstvo a triumfujte nad znepřátelenými klany. Rodinná strategická hra pro pokročilejší hráče, která částečně vychází z principu oblíbeného Carcassone. Na rozdíl od něj však vyžaduje hráčův smysl pro obchodování a strategii pro budování vlastního území.

 

 

COSTA RICA

2-5 hráčů, od 8 let, 30+ minut

Costa Rica - kdo přinese z pralesa ty nejcennější fotografie a která expedice se vrátí domů s prázdnou? Svižná rodinná hra z prostředí Střední Ameriky, ve které se snažíte prozkoumat co nejvíce živočišných druhů a bránit se útokům tropických moskytů. Hra Costa Rica kombinuje riskování s logikou, kterou využijete především při plánování, kudy povedete expedici. Budete riskovat, nebo se spokojíte s málem?

 

 

X BERE

2-4 hráči, od 8 let, 25 minut

X bere - Pozor na krávy! Chytrá karetní hra, která procvičuje logické myšlení. Hráči vykládají karty s čísly, které se poté podle několika pravidel přiřazují do jednotlivých řad. Kdo zahraje poslední kartu do příslušné řady, musí si celou řadu vzít.

 

 

 ________________________________________________________________________________

 

 

PÁRTY ALIAS – velká sázka

Párty hra pro 4 a více hráčů od 11 let (MOC 499 Kč).

Vsaďte si sami na sebe i na své přátele, zda dokáží splnit vtipné a roztodivné úkoly. Budete modelovat z plastelíny, předvádět pantomimu, plnit pohybové úkoly a další. Dokážete to? 

 

DOMINION 

Strategická hra pro 2–4 hráče od 8 let (MOC 899Kč).

Jednoduchý a netradiční herní princip, rychlá herní doba a spousta strategických možností dělá z Dominion jednu z nejlépe hodnocených her světa. Vybudujte si své dominium a získejte rozsáhlé majetky dříve než soupeři.

 

UBONGO

Rodinná hra pro 2–4 hráče od 8 let (MOC 899 Kč).

Ubongo je napínavá rodinná hra ve svižném tempu s vyváženým poměrem rychlosti a strategie. V samotném nitru černé Afriky jsou ukryty diamanty nedozírné ceny. Jen šamani místního kmene vědí, jak se k nim dostat. Podaří-li se Vám vyřešit hlavolamy, cesta k pokladům se otevře. Dobře se soustřeďte a buďte pohotoví, ať může zaznít váš vítězný pokřik „Ubongo!“ 

 

V KOSTCE SVĚT

Vzdělávací hra pro jednoho nebo více hráčů od 8 let (MOC 399 Kč). Desetiminutová hra na procvičení paměti o státech světa, aneb co si zapamatujete za 10 vteřin? Chcete poznat různé země světa? V této hře se s pomocí 71 karet s obrázky různých zemí světa dozvíte vždy to nejzajímavější z každé země. 

 

ZLATÉ ČESKO

Kvízová hra až pro šest hráčů od 12-ti let (MOC 699 Kč).

Zlaté Česko navazuje na obrovský úspěch vědomostní hry Česko, otázky a odpovědi. Obsahuje zcela nové otázky. Oboustranný herní plán umožňuje hrát i dobyvatelskou verzi této hry, ve které budete dobývat hrad Karlštejn. Během obléhání hradu budete za svoje znalosti získávat zlaťáky. Ten nejúspěšnější z vás na konci hry dobude tento slavný hrad.

 

OSADNÍCI Z KATANU – rychlá karetní hra

Karetní hra pro 2–4 hráče od 8 let (MOC 299 Kč).

Karetní varianta legendární deskové hry. Kdo rychleji postaví více cest a pomůže osídlit ostrov Katan? Je třeba sehnat stavební materiál na nové cesty a vesnice. 

 

 

OSADNÍCI Z KATANU

Rodinná hra pro 3–4 hráče od 10 let. (MOC 999 Kč). 

Osadníci z Katanu jsou legendou ve světě deskových her, která si získala přízeň milionů hráčů po celém světě. A čím tato hra jednoznačně předčí jiné deskové hry? Především variabilitou herního plánu. Každá partie je jedinečná. Spolu s protihráči osidlujete ostrov Katan.

 

  

UMÍ PRASE LÉTAT? Na cesty

Dětská hra pro 2–4 hráče od 5 let (MOC 399 Kč). 

Cestovní verze oblíbené hry pro děti, ve které je hlavním úkolem rozpoznat správné vlastnosti zobrazených zvířat. 

 

  

PIRÁTSKÉ KOSTKY

Kostková hra pro 2–5 hráčů od 8 let. (MOC 299 Kč)

Vezmi si jednu pirátskou kartu a poté pomocí štěstěny hoď tu nejcennější kombinaci kostek. Čím cennější ta kombinace bude, tím více bodů získáš. Vyhraje ten, kdo jako první získá 6000 bodů.

 

  

QUIXO

Poutavá logická hra pro 2–4 hráče od 6 let. (MOC 690 Kč)

Hráči otáčejí okrajové kameny na hracím poli na svůj symbol a posouvají je na nějaké jiné místo. Celá síť křížků a koleček se každým tímto pohybem zpřehází. Hráč, který má dobrou představivost a schopnost myslet dopředu, 

pak lehce vytvoří vítěznou pětici.

 

 

KRYSÁCI

Hra pro neposedy, pro 3-4 hráče od 6 let. (MOC160 Kč)

V deskové hře Krysáci se pokusíte pomoct hrdinům večerníčku a knížky Jiřího Žáčka Hubertovi, Hodanovi, Edovi a trpaslíku Ludvíčkovi, kteří se zatoulali na smetišti nedaleko Vizovic, najít cestu zpět. Kreativita, bohatá slovní zásoba a bystrá mysl výhodou.

 

 

QUARTO

Abstraktní hra pro 2 hráče od 8 let. (MOC 799 Kč)

Gigamic Quarto classic je jedinečná hra pro dva hráče od francouzského výrobce. Hra se může chlubit luxusním dřevěným provedením.

Velmi luxusně provedená dřevěná hra obsahuje 16 špalíčků se čtyřmi různými profily. Cílem je vytvořit řadu čtyř špalíčků se stejnými atributy. Finta je v tom, že si nemůžete vybrat jakýkoliv špalíček, neboť ten vám vybere váš protihráč.

Hra je založena na deduktivním uvažování, má jednoduchá pravidla a zdobí ji jedinečnost každé hry - nekonečně mnoho herních variant.

Hra získala mnoho prestižních ocenění po celém světě a je označována jako jedna z nejlepších her za posledních 30 let.

 

V KOSTCE ZVÍŘATA

Vzdělávací hra pro 1 a více hráčů od 8 let. (MOC 449 Kč)

Desetiminutová hra na procvičení paměti a znalosti o zvířatech, aneb co si zapamatujete za 10 vteřin?

 

 

PANIC LAB

Postřehová hra pro 2-10 hráčů od 8 let. (MOC 299 Kč)

V laboratoři je trochu chaos. Budete dostatečně rychlí a podaří se vám najít tu správnou laboratorní potvoru jako prvním? Panic Lab je postřehová hra s tvory, kteří mají tu jedno oko, tu chapadla.

 

 

CACAO

Rodinná hra pro 2-4 hráče od 8 let. (MOC 649 Kč)

Cacao je jednoduchá rodinná hra, v níž se hráči ocitají v roli náčelníka a vydávají se se svým kmenem do hlubin pralesa, aby vytěžili něco z jeho bohatství. To se neukrývá jen v kakaových bobech, ale i ložiscích zlata a zásobách vody.

 

 

ENIGMA

Rodinná hra plná hádanek a logických úkolů pro 2-4 hráče od 8 let. (MOC 899 Kč)

Přistáli jste na opuštěné planetě, kde se nachází rozsáhlý systém plazmových rozvodů, které jsou zakódovány různými šiframi a hádankami. Tento systém nese název "enigma". Ten, komu se podaří rozvody odemknout, získá přístup k netušeným zdrojům energie.

 

 

DIGIT

Logická hra pro 2-4 hráče od 8 let. (MOC 149 Kč)

Digit je výborná logická hra s pouhými pěti dřívky, avšak mnoha obrazci. Je na pravidla jednoduchá, avšak na hraní geniální. Hra je vhodná jako dárek na návštěvu, kde mají děti školou povinné.

 

 

SPOOKY WOOKY

Karetní hra pro 2-6 hráčů od 5 let. (MOC 249 Kč)

Fíí, na půdě řádí malí duchové! Při jejich dovádění se často někde zachytí a roztrhnou si svůj obleček. Ten se ale musí zašít barevnými zbytky látek. Pomozte ty malé uličníky chytit, rychle porovnejte jejich záplaty a zmocněte se správné kartičky!
Dětská hra Spooky Wooky je plná duchů a pomáhá rozvíjet rychlou reakci. Otáčejte kartičky s duchy, rychle porovnejte jejich záplaty a zmocněte se té správné kartičky! 

 

 

CLUB 2 %

Logická hra pro 1 a více hráčů od 4 let. (MOC 429 Kč)

Svůj název odvíjí od toho, že je založena na prastaré hádance, kterou jsou údajně schopny vyřešit pouze 2 % lidstva. Podaří se vám dostat do klubu úspěšných a vyřešit hádanku kdo a s jakým zvířátkem bydlí v jakém domečku?

 

 

LOVCI A SBĚRAČI

Rodinná hra pro 2-4 hráče od 10 let. (MOC 599 Kč)

Lovci a sběrači jsou krásná a zábavná hra, ve které se budete jakožto vůdce jednoho z pravěkých kmenů snažit získat více zásob a surovin než ostatní hráči. 

 

 

RUMMIKUB

Hra s čísly pro 2-4 hráče od 7 let. (MOC 549 Kč)

Rummikub je originální, celosvětově známá společenská hra s čísly, ve které se pravidelně jednou za dva roky pořádá mistrovství světa.

Hra má jednoduchou přípravu a velmi kvalitní komponenty. Pravidla jsou snadno srozumitelná, tak že vám už nic nebrání uplatnit svůj důvtip a kombinační schopnosti.

 

 

MY BEAUTIFUL PONY

Postřehová hra pro 2-4 hráče od 4 let. (MOC 249 Kč)

My Beautiful Pony je postřehová hra, při které se děti učí rychlé reakci a koncentraci, rozvíjí koordinaci očí a rukou a soustředěnost. Hráči musí totiž pružně reagovat na situaci, kterou jim připraví barevné kostky.

 

 

SPEED CUPS

Postřehová hra pro 2-4 hráče od 6 let (MOC 429 Kč)

Zvonek, kalíšky, karty. Více k zábavné postřehové hře Speed Cups nepotřebujete. Vlastně ještě něco - schopnost rychle reagovat. Dokážete nejrychleji ze všech poskládat z kalíšků správnou barevnou kombinaci a ještě zazvonit? Pak je výhra vaše.

Princip hry je opravdu jednoduchý, ale o to zábavnější. Otevírá tak prostor pro rodiny s dětmi i veselé večírky.

 

 

 

TIK TAK BUM!

Slovní hra pro 2-12 hráčů. (MOC 419 Kč)

Společenská hra rozvíjející rychlou reakci a slovní zásobu. Obsahuje elektronickou bombu!